spot_img
25.8 C
Skopje
среда, јуни 16, 2021
spot_img

Од сите агли: Параглајдеристот од Франција-Германија за малку ќе се убиеше себеси и публиката! (ВИДЕО)

Уште едно видео на кое се гледа како човек со параглајдер влегува на стадионот на кој се играше фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Франција и Германија, покажува дека тој за малку можел да заврши фатално.Активистот на „Гринпис“ кој ова го стори како дел од една од нивните кампањи, најпрво се „закачил“ за мрежите од камерите на стадионот, а потоа за малку ќе се удреше во публиката.

Погледнете го видеото:

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести