spot_img
15.8 C
Skopje
вторник, јуни 15, 2021
spot_img

Еден ветеринар од Тајланд останал во шок кога човек во амбулантата му донел бубашваба на преглед

Еден ветеринар од Тајланд останал во шок кога човек во амбулантата му донел бубашваба на преглед.Тану Лимпапатанваника, кој на социјалните мрежи редовно објавува приказни од амбулантата во која работи, го објавил и овој несекојдневен пост – приказна за згазната бубашваба која му била донесена да и го спаси животот.– Синоќа имавме итен случај. Некој згазнал бубашваба на плочник. Тогаш еден филантроп, кој случајно поминувал оттаму, ја видел, за зел и ја донесе кај нас, напишал ветеринарот.Тој рекол дека шансите бубашвабата да преживее се  50/50.– Ова не е шега. Би сакал да има повеќе вакви луѓе во светот, додал докторот.А како завршила бубашвабата не е познато.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести