spot_img
17.8 C
Skopje
понеделник, јуни 14, 2021
spot_img

Добра вест за Холандија пред дуелите со Австрија и Македонија

Холандија во следните два меча во нашата група ќе биде посилна за Матијс де Лихт. Младиот играч денеска го одработи целиот тренинг со својата репрезентација, па според информациите кои доаѓаат, тој ќе биде подготвен за дуелите со Австрија (17. јуни) и против Македонија (21. јуни).

Де Лихт не беше во составот на Холандија на мечот со Украина, кој заврши во корист на „лалиањата“ со 3-2. Но, селекторот Франк де Бур ќе може да смета на неговите услуги во продолжение на ЕУРО.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести