spot_img
23.8 C
Skopje
петок, јуни 11, 2021
spot_img

Шведскиот полицаец Екберг ќе ни суди на првиот меч со Австрија

Шведскиот судија Андреас Екберг е делегиран да ја дели правдата на премиерниот меч на македонската фудбалска репрезентација на ЕП 2020. Полицискиот службеник од Малме кој ја има ФИФА значката од 2013 година, ќе биде на центарот во недела во Букурешт, а ќе му асистираат сонародниците Мехмет Калум и Штефан Халберг.

Четврти судија на мечот ќе биде Сергеј карасев од Русија. За ВАР системот ќе биде задолжен Германецот Бастијан Данкерт.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести