spot_img
18.8 C
Skopje
петок, јуни 11, 2021
spot_img

Пронајдена дрога во Тетово, приведено едно лице

На 10.06.2021 во 21.40 часот на ул.„Киро Ристевски Дрнц“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода 17-годишник од с.Требош, тетовско, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.
Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести