spot_img
23.8 C
Skopje
петок, јуни 11, 2021
spot_img

Приведени две лица од тетовско, пронајдена дрога

На 10.06.2021 во 21.00 чaсот на ул.„Иво Рибар Лола“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода С.Б.(24) од с.Требош, тетовско и С.А.(25) од с.Џепчиште, тетовско, затоа што при преглед кај нив била пронајдена и одземена марихуана.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести