spot_img
22.8 C
Skopje
четврток, јуни 10, 2021
spot_img

„Шок“ за Италија на ден пред почетокот на ЕУРО

Италија е еден од фаворитите за освојување на титулата на престојното ЕУРО. Откако Манчини ја предводи селекцијата, „Азурите“ имаат добри резултати. Без пораз се последните 26 натпревари.

Меѓутоа ден пред почетокот на ЕУРО, Италија останува без услугите на Лоренцо Пелегрини. Тој се повредил вчера во последните минути од тренингот.

Така репрезентативците стигнаа во Рим каде ги дочека претседателот Габриеле Гравина. Тој сите играчи ги поздрави, и го прегрна потресениот Пелегрини.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести