spot_img
22.8 C
Skopje
четврток, јуни 10, 2021
spot_img

Латино дивата Џенифер Лопез ги спакува куферите и започнува да живее заедно со Бен Афлек

Латино дивата Џенифер Лопез, откако раскина со 45-годишниот поранешен бејзбол играч Алекс Родригез, ја обнови старата врска со актерот Бен Афлек.

Заљубените не дадоа јавно соопштение за тоа, но не можеа да избегаат од папараците, кои ги фатија додека беа на романтично патување во Мајами.

Тие поминуваат сè повеќе време заедно, а странските медиуми пишуваат дека одлуката за заеднички живот сега е донесена. Имено, како што пренесуваат странските медиуми, Џенифер ќе се пресели во Бен во Лос Анџелес.

Не е познато кога тој ќе започне да се сели, но извор близок на пејачот изјави дека тој сака да ја направи Калифорнија свој нов дом. Со овој потег, Џеј Ло сака да започне ново поглавје во неговиот живот.

Извор близок до парот неодамна изјави за странските медиуми дека Лопез и Афлек се чувствуваат се поприродно.

  • Тие креираат идеи за сите можни партнерства, само небото е нивна граница. Сè е во наоѓање заеднички јазик и одржување на односите. Тие се толку среќни што повторно се заедно – рече изворот.

Колку е среќна една од најпознатите жени на светот, покажува и насмевката на лицето, која не ја симнува последните недели, а тоа го забележаа бројни обожаватели кои со ентузијазам ја прифатија веста за помирување.

Повеќето коментатори се согласија дека Џен и Бен се два родени духови и тие неизмерно се рдуваат заедничкиот живот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести