spot_img
16.8 C
Skopje
четврток, јуни 10, 2021
spot_img

АЦА ЛУКАС И АЛЕКСАНДРА ПРИЈОВИЌ ВО ВОЈНА – Никој не си останал должен.. (фото)

Аца Лукас ни збор не рекол кога Александра Пријовиќ му го преземала “Фолк хаус бендот“ со кого работел 20 години, но сега ликува. Музичарите му се вратиле бидејќи повеќе ги плаќа, но и начинот на работење е подобар.

Прија слабо плаќа!

– Тие дваесет години го прателе Лукас секаде. Тоа е доста долг период, работеле по една шема и се супер функционирале. Меѓутоа, доаѓало до расправии бидејќи Лукас знаел да откаже настап, па поради една кавга се раздвоиле – вели извор за Свет и додава:

– Со Александра било се под конец, секој договор испочитуван, се на време, но и поразличен систем на работа. Плус, иако имале добри пари од секој настап, тие сакале да работат повеќе денови во неделата, додека имала Александра две тезги во недела кои и биле доволни. Несакала да се троши бидејќи дома ја чекал сопругот со синот и сакала нив да им се посвети. Поради тоа на мирен и цивилизиран начин се разделиле. Во меѓувреме бендот повторно стапиле во контакт со Лукас и дошло до повторна соработка – заклучил изворот.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести