spot_img
22.8 C
Skopje
среда, јуни 9, 2021
spot_img

Еве кои се најдобриот секс пози против стресот

Жените често велат – добро сум, сè е во ред, а не постои начин да се опуштат и да доживеат оргазми, објаснува гуруто за сексуални односи Меган Стабс.

Сепак, и покрај ова, постојат низа начини да спречите недостаток на оргазам и како да се опуштите и да уживате со вашиот партнер. Важно е сè што правите, да правите што е можно побавно за да ги навикнете целото тело и ум на чувството на мир. Но, кога станува збор за сексот и позите се многу важни затоа што Стабс ги избра оние кои целосно ќе го ослободат стресот, а жените ќе дојдат до големото О.

1. Doggy
Како: Спуштете се на сите четири. Мажот ќе клекне зад вас и ќе влезе од позади.
Зошто: Понекогаш најдобриот начин да се опуштите е да дадете контрола на друга личност, објаснува Стабс.

На овој начин вашиот партнер има целосна контрола и вие можете целосно да уживате.

2. Лажица
Како: И двајцата лежите на страна свртени во иста насока. Жената треба малку да ги крене нозете за да може полесно да влезе мажот.

Зошто: Оваа поза е генијален пример за тоа како физичкиот контакт може да ослободи ендорфин и да ги смири нервите, забележува гуруто.

Бидејќи оваа поза бара многу контакт кожа на кожа, вие брзо ќе се смирите, лежењето едни покрај други е исто така релаксирачко за вашиот партнер.

3. На стомак
Како: Жената лежи со лицето надолу на креветот, нозете исправени и колковите малку подигнати.

Зошто: Ова исто така се однесува на контрола и релаксација. Поголемиот плус е што ако сте имале напорен ден, па ќе легнете на мир, ќе се опуштите и целосно ќе му се предадете на партнерот.

4. Стоејќи
Како: И двајцата стоите, но жената се наведнува над нејзината половина и мажот повторно влегува одзади.

Зошто: Оваа поза овозможува брза релаксација и можете да ја испробате држејќи ја масата со рацете.

5. Каубој
Како: Легнете на грб и маж ќе влезе во вас додека вашите нозе се скоро собрани.
Зошто: Оваа поза потсетува на мисионерска, но на овој начин маж прави подобра работа во стимулирање на клиторисот. За вас, тоа значи подобар и посилен оргазам, а воедно и неверојатна релаксација.

Читај Следно

10,371FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести