spot_img
18.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

ШОКАНТНО! Оваа песна од “Прљаво казалиште” ја знаеме сите, но позади неа се крие ужасна трагедија.. (видео)

Песната на групата „Прљаво казалиште“ – Ту ноч кад си се удавала, многумина ја сакаат, но исто така голем дел од публиката не знае дека таа песна е напишана по вистинска случка.

Имено, се зборува за член од популарниот бенд, Јасенко Хоура, кој имал девојка. Кога заминал во војска, ја прашал дали ќе го чека.

Сосема очекувано, таа потврдно му одговорила, но кога Јасенко се вратил од војска, доживеал вистински шок.

Неговата група имала закажан настап на една венчавка, а венчавката била – нејзина.

Во друга верзија на оваа приказна, кога го видела Јасенко, девојката одлучила да си го одземе животот и се застрелала во глава.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести