spot_img
22.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

СТРАШНО: СЛАВЕН YOUTUBE-ер ИЗБОДЕН ПРЕД ВРАТИ НА ЈАВЕН ТРАНСПОРТ (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО 18+)

Човекот кој со нож избоде до смрт YouTube-ер пред трговски центар е затворен доживотно.

Киани Кисингу-Мабиала (20) се јавил во банката кога Мазин Абделмоним (19) го нападна „од чист мир“ на 12 октомври минатата година.

Абделмоним со нож го прободе Кисингу-Мабиал двапати во горниот десен граден кош и стомакот пред десетина купувачи.

Жртвата, која не го познавала напаѓачот, направила неколку чекори назад пред да се сруши пред влезот во „Victoria Center“, во градот Нотингем.

Службите за итни случаи веднаш излегле на местото и се обиделе да му го спасат животот, но момчето починало набргу потоа.

Вознемирувачката снимка од блиските камери ги покажува последните моменти на Кисингу-Мабиале, пред да се види како Абделмоним бега и држи меч по нападот. Скокнал во трамвајот и побегнал, но полицијата успеала многу брзо да го пронајдеи уапси.

https://metro.co.uk/video/teen-stabs-youtube-musician-sword-outside-nottingham-shopping-centre-2434139/?ito=vjs-link

Абделмоним го негираше убиството, но поротата во судот на „Nottingham Crown Court“ го прогласи за виновен и во петокот беше затворен за доживотно најмалку 20 години.
На 18-годишниот Даварнаи Париз исто така присуствувал на нападот и претходно се изјаснил за виновен за поседување нож и канабис.

Снимките објавени од полицијата покажуваат дека Парис по убиството се обидува да избега со такси, но возачите не му дозволиле да влезе. Потоа истрчал до блискиот автобус каде бил уапсен пред шокираните патници.

Париз беше прогласен за виновен за убиство и беше условно осуден на две години.

Обдукцијата утврди дека раната на градите на жртвата му го прободела врвот на срцето, предизвикувајќи голема загуба на крв, што довело до смрт. Жтвата имала и тешки повреди на двете раце од фаќањето на сечилото во обид да ја запре повредата.

Полицијата во Нотингемшир соопшти дека Кисингу-Мабиала, чии песни се преслушувани десетици илјади пати на YouTube, бил нападнат без таргетирање.

Инспекторот детектив Стив Враг рече:

  • Киани го имаше целиот свој живот пред себе. Имаше ветувачка музичка кариера, имаше соништа и аспирации. Навистина е трагично што се случи тоа и дека еден човек ќе ја плати цената за неговата непромислена глупост.
  • Мислите ни се со семејството на Киани, кое беше поддржано од специјално обучени офицери за време на оваа истрага.

Тој ги повика сите што се загрижени за некој близок кој можеби носи нож за да им помогне да разберат „колку се сериозни последиците“.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести