spot_img
18.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

СОЊА ОД ТЕТОВО Е СНАА НА НАЈКОНТРОВЕРЗНИОТ АКТЕР ЧАРЛИ ШИН – Таа го прави најубавото македонско вино во Америка (фото)

Тетовчанката Соња Магдевски е сопруга на Емилио Естевез, брат на контроверзниот актер Чарли Шин.

Таа веќе со години е дел од популарното американско актерско семејство. Со својот сопруг Емилио живеат во Малибу, Калифорнија. Но Соња е далеку од холивудскиот живот. Македонката од Тетово во Америка ужива во правење вино, а од пред некое време и крафт пиво. Заедно со Естевез поседуваат многу хектари плантажи каде што одгледуваат најквалитетно грозје. Сопственици се на винаријата „Каса Думез“ и на крафт пиварата „Бабис Бир Емпориум“.

Покрај тетовското, Магдевски има и ресенско потекло. По професија е магистер по новинарство, а како хоби го работи блогот „Малибу“. Нејзините фамилијарни бизниси, винаријата и крафт пиварата се прогласени за дел од најбрзорастечките бизниси во Америка.

Емилио и Соња се толку страствени љубители на виното, за што доказ е и нивниот прв состанок.

-На нашиот прв љубовен состанок јас копав дупки, а Соња садеше лозови гранки, вели Естевез.

Во многу прилики славното семејство се дружи заедно со роднините на Соња од Македонија, а браќата Шин се големи обожаватели на македонска ракија и специјалитети. Тие дури и знаат по некоја пцовка на македонски. Емилио за разлика од Чарли Шин е многу смирен и фамилијарен човек и тоа е она што ја натерало Соња да се заљуби во него на снимањето на филмот „Боби“ во 2006 година. Емилио пред бракот со Соња, беше во брак со пејачката Пола Абдул, а кратко беше верен и со Деми Мур. Тој има две деца од Кари Сејли. А од 2006 година е во брак со Соња.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести