spot_img
22.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

СКАНДАЛ ВО ФРАНЦИЈА: Претседателот на Франција Емануел Макрон бил нападнат од човек кој му удри шлаканица (ВИДЕО)

Емануел Макрон во моментов е на својата шестнеделна политичка турнеја низ Франција, чија цел е да го „почувствува пулсот на нацијата“ во земја што излегува од кризата со вирусот корона.

Имено, на турнејата низ Франција, Макрон доби непријатно изненадување.

Претседателот на Франција бил нападнат од човек кој му удри шлаканица.

Макрон се приближи да се збогува со луѓето што го поздравија, а кога тој му подаде рака на непознато лице, се случи инцидент.

Човекот почна да го удира претседателот, но обезбедувањето го спречи и го отстрани Макрон од напаѓачот.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести