spot_img
26.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

НЕДЕЛА И ОФИЦИЈАЛНО НЕРАБОТЕН ДЕН

Недела ќе биде неработен ден соопшти премиерот Зоран Заев на прес конференцијата. Недела ќе биде ден за одмор, а законските измени и решенија се поднесени до Парламентот.

Неделата ќе биде ден за неделен одмор.

Работниците кои сепак би морале да работат во недела ќе добијат повисока плата (дневница до 50 проценти повеќе) за тој ден и слободен друг ден во текот на работните денови.

Големи казни ќе следуваат и за оние кои нема да го почитуваат овој закон.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести