spot_img
16.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

МЕГАН МАРКЛ СЕ ПОРОДИ – ПРИНЦОТ ХАРИ ТАТКО ПО ВТОР ПАТ: Ќеркичката ќе се вика Лилибет

Меган Маркл, според пишувањата на медиумите, се породила и на свет донела здраво девојче, а принцот Хари е горд што станал татко по втор пат.

Со името кое му го дале на девојчето, принцот Хари и Меган Маркл и одале чест на кралицата Елизабета која во кралското семејство има прекар Лилибет, но и на покојната Дајана, мајката на принцот Хари.

“Со голема радост соопштуваме дека принцот Хари и Меган, го дочекаа доаѓањето на нивната ќерка Лилибет Лили Дајана Маутбатен Виндзор“, соопштение од кабинетот на војводата и војвотката од Сасекс.

И мајката и ќерката  се чувствуваат добро и одмораат дома.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести