spot_img
22.8 C
Skopje
вторник, јуни 8, 2021
spot_img

Домаќинот на ЕП со порака „ДОБРЕДОЈДЕ МАКЕДОНИЈА“

Македонската фудбалска репрезентација пристигна денеска во Букурешт, нашата база за претстојниот Европски шампионат, каде што ќе впрочем на 13 односно 17 јуни ги играме двата меча против Австрија односно Украина, и воедно и го одржа и првиот тренинг.

На стадионот во на Стеаута, популарно наречениот „Стадионул“, Македонија го одржа првиот тренинг, а на големиот семафор домаќинот се со големи букви напиша „ДОБРЕДОЈДЕ МАКЕДОНИЈА“.

Нашиот национален тим во следните денови се до недела ќе тренира по еднаш дневно, ден претходно е официјалниот тренинг нормално, а в недела следува она што сите го чекаме веќе три децении. Настапот на Македонија на едно големо фудбалско натпреварување, и мечот со Австрија со почеток од 18:00 часот.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести