spot_img
19.8 C
Skopje
понеделник, јуни 7, 2021
spot_img

ТРАГЕДИЈА: ГРОМ УСМРТИ ДЕТЕ ВО СРБИЈА

Четиринаесет годишно дете М. Б. загина денес околу 15 часот во селото Шитници во Србија од гром за време на бура на Пештерска висорамнина.

Како што објавија српските медиуми  момчето го загубило животот додека чувало овци во  на пасиште, а родителите го пронашле неподвижно на ливада.

Брзо било пренесено во Здравствениот дом Сјеница, меѓутоа, лекарите од Здравствениот дом во Сјеница можеле само да констатираат смрт.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести