spot_img
19.8 C
Skopje
понеделник, јуни 7, 2021
spot_img

Де Бур ќе го земе Ван Дајк за Еуро 2020, ама само како „мотиватор“

Иако одби да биде вклучен во составот на Холандија, Вирџил ван Дајк сепак може да биде дел од делегацијата на „лалињата“ на претстојното Еуро 2020.

Британски „Мирор“ објави дека тренерот Франк де Бур планира да го земе 29-годишниот дефанзивец во некоја форма на помошник тренер, така што Ван Дајк може да им помогне на своите соиграчи со своето искуство и да ги мотивира уште повеќе на ЕП.

„Вирџил е исклучително важен за нашиот тим и носи дополнителна мотивација – фактор што е клучен за момците во последните неколку години. Секој во тимот ужива во неговото присуство”, изјавил Де Бур.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести