spot_img
19.8 C
Skopje
понеделник, јуни 7, 2021
spot_img

Дали е реално исчезнувањето на короната ?!

Искоренувањето на коронавирусот засега не е разумна цел, изјави денес специјалниот пратеник на Светската здравствена организација за коронавирус, Дејвид Набаро.

Тој за британскиот „Sky News“ изјави дека луѓето ќе мора да научат да живеат со вирусот и да спречат тој брзо да се шири и да предизвика жаришта.

Набаро проценил дека вирусот нема да исчезне наскоро, туку ќе се појават нови варијанти.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести