spot_img
21 C
Skopje
сабота, јуни 5, 2021
spot_img

Едно паркинг место во Хонг Конг е продадено за рекордни 1,3 милиони долари

Едно паркинг место во Хонг Конг е продадено за рекордни 1,3 милиони долари.
Тоа е една од неколкуте локации што се продаваат во ултра луксузното маало во населбата „Пик“, објави ВВС.

Хонг Конг е толку густо населен, што секоја област, без разлика дали е за домување или за паркирање автомобил, може да чини огромна цена.

Хонг Конг често е на врвот на листата на најскапи места за живеење во светот.
Претходниот рекорд за цена на паркинг простор беше поставен исто така во Хонг Конг кога едно такво место достигна цена од 980 000 американски долари во 2019 година.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести