spot_img
19.8 C
Skopje
петок, јуни 4, 2021
spot_img

Пронајдена дрога, двајца приведени


На 03.06.2021 во 17.20 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници ги лишиле од слобода Д.А.(34) од Скопје и Р.Е.В.(36) од САД затоа што при преглед кај нив биле пронајдени бела грутчеста материја и кафеава прашкаста материја. Тие биле приведени и притоа Р.Е.В. физички нападнал полициски службеник. По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести