spot_img
18.8 C
Skopje
четврток, јуни 3, 2021
spot_img

Приведен дилер од Драчево, пронајдена дрога

На 02.06.2021 во 17.30 часот на подрачје на Драчево од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и оружје-СВР Скопје бил лишен од слобода И.Т.(27) од Скопје, бидејќи при извршен претрес во неговиот дом, по претходно издадена наредба од Основен Кривичен суд Скопје, била пронајдена марихуана и дробилка со остатоци од марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести