spot_img
17.8 C
Skopje
среда, јуни 2, 2021
spot_img

Хрватскиот институт: ПОТВРДЕН ИНДИСКИ СОЈ ВО ХРВАТСКА

Ива Пем Новосел од Хрватскиот институт за јавно здравје денес изјави дека во Хрватска, во неколку случаи е откриен индиски сој на коронавирус.

Пам Новосел рече дека британскиот вид на вирус е најзастапен во Хрватска, но и дека индискиот сој е откриен и во неколку случаи.

– Сојот во Хрватска е откриен пред неколку дена во Сплитко-далмациската жупанија, но ова се индивидуални случаи и нема причина за паника – рече Пем Новосел.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести