spot_img
14.8 C
Skopje
вторник, јуни 1, 2021
spot_img

Магазинот „Songfestival“ ги прогласени најлошо облечените учесници на Евровизија 2021

Магазинот „Songfestival“ ги одбра најлошите стајлинзи на учесниците на 65-тото издание на Евровизија кое се одржа во Ротердам.

На прво место се наоѓа победникот на Норвешка, Тикс. Тој на сцената се појави во долга бунда, одело и крила.

На второ место е претстаничката на Румунија, Роксен, додека пак хрватската претставничка Албина Грчиќ е на 3то место. Порталот истакна дека разлита меѓу Роксен и Албина е само еден глас.

На четврто место се најде претставникот на Велика Британија, а на петто е Еден Ален, претставникот на Израел.

Наградата за најлошо облечени на Евровизија се доделува веќе 24 години.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести