spot_img
13.8 C
Skopje
вторник, јуни 1, 2021
spot_img

ВЛАТКО ЛОЗАНОСКИ – ЛОЗАНО ВО “ЛАЗАРОВ ШОУ”: Потребно е медиумите да дадат поголема поддршка на македонската музика (видео)

Популарниот Лозано и според многумина најдобриот македонски пејач е гостин во новата емисија на “Лазаров Шоу”. Стефан Лазаров како и секогаш се покажа како добар домаќин подготвен со супер прашања.

По подолга пауза, Влатко Лозаноски ги израдува своите обожаватели со нова песна, пред неколку недели 35-годишниот пејач ја објави песната „Вардаре“ заедно со спот. Лазар Цветкоски се погрижи за музиката и аранжманот, а текстот е на Магдалена Цветкоска – Ена.

Влатко важи за скромен дечко кој ретко кога открива детали за својот приватен живот во јавноста. Во рубриката “Луто пиперче” Лозано признава дека е заљубен, но даде и други доста интересни одговори на “незгодните” прашања.

Секоја недела во 20:00 часот, не пропуштајте да бидете на јутјуб каналот на Стефан Лазаров и да го гледате шоуто за кое медиа.мк и Стефан се потрудија за краток период да ја освои публиката.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести