spot_img
14.8 C
Skopje
понеделник, мај 31, 2021
spot_img

ХОРОР: На девојче и беше отстрането слепото црево поради TikTok видео

Мајката издаде предупредување откако на нејзината ќерка (13) мораше да ѝ се отстранат слепото црево и дел од цревата заради видеото кое го видела на TikTok.
Фаи Елизабета рече дека нејзината ќерка, ставила магнетни топчести лежишта на двете страни на нејзиниот јазик и образи.

Девојчето потоа започнало да повраќа и се жалело на болки во стомакот, а лекарите подоцна во текот на скенирањето забележале 10 топчести лежишта. Топчињата и се заглавија во цревата и слепото црево.

Таа била итно пренесена во Детската болница „Алдер Хеј“ во Ливерпул, каде била итно оперирана. Вкупно, медицинските лица отстраниле 15 магнетни монисти од нејзиното тело.

Фаи рече: “Мораа да и отстранат дел од цревата и повторно да го спојат. Еден магнет се заглави во слепото црево, па мораше да го отстрани”.

Нејзината ќерка сега има лузна од шест инчи од операцијата и продолжува да се опоравува во болницата.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести