spot_img
11.8 C
Skopje
понеделник, мај 31, 2021
spot_img

ПРЕСРЕЌНА Е! АРИАНА ГРАНДЕ СПОДЕЛИ ФОТОГРАФИИ ОД ВЕНЧАВКАТА (фото)

Поп-ѕвездата Аријана Гранде пред неколку дена се омажи за својот вереник Далтон Гомез на интимна венчавка по нешто повеќе од една година врска. Познатата пејачка сега објави неколку фотографии од венчавката на Инстаграм, и сите се согласуваат дека изгледаше беспрекорно.

Церемонијата се одржа во нејзиниот дом во Калифорнија, а на свадбата имаше помалку од 20 гости. Зборувајќи за венчавката, нејзиниот претставник за медиуми рече дека венчавката е направена во интимна атмосфера, со помалку од дваесет гости. Тој додаде дека сè е исполнето со „многу среќа и љубов“ и дека парот и нивните семејства не можат да бидат посреќни.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести