spot_img
13.8 C
Skopje
недела, мај 30, 2021
spot_img

ХАОС НА ЛЕТОТ ПРИШТИНА-БАЗЕЛ: Албанец почнал да ги тепа патниците (видео)

На летот Приштинa-Базел вчера дошло до тепачна во авионот. Повозрасен маж се пресметувал со неколкумина патници и луто коментирал на албански јазик. Патникот ги тепал се додека посадата на авионот не го совладале.

Но и тоа не му било малку, па тепечката ја продолжиле и по слетувањето на аеродромот по што бил уапсен од швајцарските власти.

Погледнете го видеото ТУКА

Аеродромската полиција ја потврди веста за тепачката за швајцарскиот дневен весник „Блик“, кој го пишуваше од конфронтацијата на паркингот на аеродромот меѓу двете семејства.

Според дневникот, двајца мажи биле уапсени поради таа тепачка.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести