spot_img
13.8 C
Skopje
недела, мај 30, 2021
spot_img

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ! ЛОЗАНО ИСКРЕН ВО “ЛАЗАРОВ ШОУ”: Македонските артисти немаат доволно поддршка од медиумите (видео)

Популарниот Лозано и според многумина најдобриот македонски пејач е гостин во новата емисија на “Лазаров Шоу”. Стефан Лазаров како и секогаш се покажа како добар домаќин подготвен со супер прашања.

По подолга пауза, Влатко Лозаноски ги израдува своите обожаватели со нова песна, пред неколку недели 35-годишниот пејач ја објави песната „Вардаре“ заедно со спот. Лазар Цветкоски се погрижи за музиката и аранжманот, а текстот е на Магдалена Цветкоска – Ена.

Влатко важи за скромен дечко кој ретко кога открива детали за својот приватен живот во јавноста. Стефан ексклузивно успеа да извлече признание за љубовниот живот на Лозано. Што откри Лозано ќе слушнете во “Лазаров Шоу” вечерва ексклузивно само на јутјуб каналот на Стефан Лазаров.

Секако, не пропуштајте го и делот со вашата омилена рубрика кога познатите одговараат на незгодните прашања во рубриката “Луто пиперче” и откријте како Лозано се снајде.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести