spot_img
22.8 C
Skopje
сабота, мај 29, 2021
spot_img

Ова е најдолгиот воден тобоган во светот (ВИДЕО)

Најдолгиот тобоган на светот е долг 1.140 метри и се наоѓа во Малезија. Посетителите се лизгаат од врвот на ридот до другите атракции на водниот парк повеќе од четири минути.

Тематскиот парк веќе има тобоган долг „само“ 300 метри, кој беше отворен пред две години, а има и жичара со 30 седишта долга 400 метри.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести