spot_img
17.8 C
Skopje
петок, мај 28, 2021
spot_img

143 сообраќајни прекршоци во Скопје, 18 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 143 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 18 санкции, шест за возење без возачка дозвола, 11 прекршоци што ги чинат возачите за мотоцикли.

Изречени се осум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), 11 за технички неисправни и нерегистрирани возила и 58 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.   

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести