spot_img
27.8 C
Skopje
четврток, мај 27, 2021
spot_img

СТРАШНО: Жена починала по ДВА ЧАСА сончање во солариум

Корисничка на солариум во Австрија доживеала голем шок кога во една комора пронашла труп на клиентка која „се сончала“ два часа.

Корисничката на солариум залудно се обидувала да ја оживее 50-годишната жена во салон во градот Дојч Калтенбрун во Австрија, објавија британските таблоиди.

Починатата жена влегла во салонот во 14 часот и 30 минути, а нејзиното тело го открила друга жена во 16 часот и 45 минути. Жената се посомневала дека нешто не е во ред кога забележала дека е зафатена првата кабина и дека ништо не може да се чуе од неа.

Откако неколку пати ја повикала жената, таа ја отворила вратата и го пронашла телото.

Брзата помош можела само да констатира смрт. Обдукцијата утврдила дека нема траги на насилство или повреди, додека токсиколошки извештај се уште чека.

Салонот изјави дека нивната опрема е во совршена состојба и дека не се регистрирани дефекти, и тие упатија „најдлабоко сочувство“ на семејството на жртвата.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести