spot_img
22.8 C
Skopje
вторник, мај 25, 2021
spot_img

26 прекршувања на забраната за движење

Од 00.00 часот до 04.00 часот (25.05.2021) констатирано е дека 26 лица не ја почитувале забраната за движење.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Читај Следно

10,361FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести