spot_img
21.8 C
Skopje
понеделник, мај 24, 2021
spot_img

Газета најавува: Ангеловски на клупата на Џенова!

Италијанска Газета најавува сензационален трансфер на актуелниот македонски селектор Игор Ангеловски, кој идната сезона би можел да ја води Џенова.

Џенова веројатно ќе се раздели со Давиде Балардини, па така во опција е и Ангеловски, по успехот и пласманот на македонскиот национален тим на ЕП.

Секако дека најсилен адут е Горан Пандев, кој што е „икона“ на Џенова, и натаму не знае дали ќе замине во пензија, или ќе продолжи уште една сезона со активното играње.

Претседателот на Џенова, Енрико Прециози не сакаше да ги коментира тие најави.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,362FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести