spot_img
16.8 C
Skopje
недела, мај 23, 2021
spot_img

163 сообраќајни прекршоци во Скопје, 82 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 163 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 82 санкции, 12 за возење без возачка дозвола, четири прекршока што ги чинат возачите на мотоцикли.

Изречени се шест санкции за користење мобилен телефон, 33 санкции за непрописно паркирање, три санкции за минување на црвено светло.  

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.   

Читај Следно

10,363FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести