spot_img
28.8 C
Skopje
недела, мај 23, 2021
spot_img

СТРАШНО: Автомобил влета во толпа пешаци во градот Далиан – загинаа пет лица

Автомобил влета во толпа пешаци во североисточниот кинески пристанишен град Далиан, при што загинаа пет лица, објавија државните медиуми.

Во саботата црна лимузина влетала во луѓе што ја преминуваа улицата и побегна од местото на несреќата, објави новинската агенција Ксинхуа, повикувајќи се на Бирото за јавна безбедност на Далиан.

Четири лица беа убиени на самото место, а едно лице беше пренесено во болница, но им подлегна на повредите. Уште петмина повредени се задржани во болница на лекување.

Возачот е пронајден и уапсен, утврдено е дека возел под дејство на алкохол или дрога.

Истрагата е во тек.

Читај Следно

10,362FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести