spot_img
28.8 C
Skopje
недела, мај 23, 2021
spot_img

НОВ УДАР НА ХАКЕРИТЕ: Украле лични податоци на скоро 5 милиони луѓе

Индиската национална авиокомпанија „Air India“ објави дека биле украдени податоци за 4,5 милиони патници во хакерски напад врз нејзините дата сервери.

Индиската компанија објави дека серверот кој беше нападнат од хакери во февруари е „подоцна обезбеден“, пренесува Ројтерс.

Во соопштението на компанијата се наведува дека предмет на нападот биле лични податоци, пасоши, карти и кредитни картички на клиенти регистрирани од август 2011 година до февруари 2021 година.

Читај Следно

10,362FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести