spot_img
12.8 C
Skopje
сабота, мај 22, 2021
spot_img

Ураганките од Србија со песната „Loco Locо“ срушија рекорд со НАЈМНОГУ прегледи на Youtube

24 часа од втората полуфинална вечер на Евровизија, песната „Loco loco“ на српските претставнички на Евровизија го собори рекордот како балканска нумера со најмногу прегледи за 24 часа. Имено, настапот во живо на Евровизија достигна неверојатна бројка од 3,6 милиони прегледи за само 24 часа на Јутјуб

Ова е воедно и прва песна од подрачјето на Балканот која го постигнала тој рекорд.

Кога станува збор за светските нумери, рекордот за најголем број на прегледи за 24 часа вчера го собори корејската група „BTS“, која за време на првиот ден од премиерата на синглот „Butter“ имаше повеќе од 113 милиони прегледи.

Читај Следно

10,363FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести