spot_img
25.8 C
Skopje
сабота, мај 22, 2021
spot_img

СТРАШНО: Пронајдено јагленосано тело во центарот на Сараево

Професионалната противпожарна единица на Кантоналната управа за цивилна заштита на Сараевскиот кантон утрово во 7 часот и 44 минути пронашла јагленосано тело, за време на гаснењето на пожарот во куќата во сараевската општина Центар.

Пожарот што се случи во улицата Мједеница беше целосно изгаснат.

Членовите на МУП на Сараевскиот кантон, заедно со дежурниот обвинител, спроведуваат истрага на наведената локација.

Сојузната управа за цивилна заштита објави дека осум пожарникари со два противпожарни возила учествувале во гаснењето на пожарот.

Читај Следно

10,363FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести