spot_img
13.8 C
Skopje
сабота, мај 22, 2021
spot_img

Пронајден канабис во битолско, приведени три лица

На 21.05.2021 полициски службеници од СВР Битола, во с.Мусинци,битолско ги лишиле од слобода В.А.(21), Г.А.(28) и В.А.(26), бидејќи по претходно издадена судска наредба од судија на претходна постапка од Основен суд Битола бил извршен претрес во нивниот дом и биле пронајдени стебла со канабис и околу 1000 семки од канабис. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок до надлежното обвинителство.

Читај Следно

10,363FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести