spot_img
13.8 C
Skopje
четврток, мај 20, 2021
spot_img

Приведен криминалец по распишана централна потерница

На 19.05.2021 во 18.45 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение потраги, на бул.„Мајка Тереза” во Скопје, бил лишен од слобода Р.К.(36) од Скопје, по добиена судска наредба, заради доиздржување на затворска казна во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

За Р.К. била распишана централна потерница за лице осудено на вкупно 10 години и 9 месеци казна затвор. Лицето е предадено во Полициска станица Центар за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведено во Затворот Идризово за доиздржување на казната.

Читај Следно

10,365FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести