spot_img
11.8 C
Skopje
среда, мај 19, 2021
spot_img

157 сообраќајни прекршоци во Скопје, 46 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (18.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 157 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, пет за возење без возачка дозвола, четири за нерегистрирани возила.

Изречени се 10 санкции за користење мобилен телефон, 21 прекршок што го чинат возачите на мотоцикли, 41 санкција за непрописно паркирање.  

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.   

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести