spot_img
18.8 C
Skopje
среда, мај 19, 2021
spot_img

15 прекршувања на забраната за движење, 438 санкции за неносење маска

Од 00.00 часот до 04.00 часот (19.05.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (18/19.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 438 прекршоци.  

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести