spot_img
16 C
Skopje
вторник, мај 18, 2021
spot_img

180 сообраќајни прекршоци во Скопје, 46 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.05.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 180 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 46 санкции, 13 за возење без возачка дозвола, три за возач почетник.

Изречени се 10 санкции за користење мобилен телефон, 16 прекршоци што ги чинат пешаците, пет прекршоци што ги чинат возачи на мотоцикли, 63 санкции за непрописно паркирање.  

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.   

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести