spot_img
16 C
Skopje
вторник, мај 18, 2021
spot_img

Приведено лице во Струмица по распишана централна потерница

На 17.05.2021 во 20.35 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги, од угостителски објект на бул.„Климент Охридски” во  Струмица, лишен е од слобода З.Д.(50) од Скопје, баран по распишана централна потерница и судска наредба на Основен кривичен суд Скопје, осуден на казна затвор за сторено кривично дело „измама“.
З.Д. бил предаден во полициска станица за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести