spot_img
22.8 C
Skopje
вторник, мај 18, 2021
spot_img

Ова се 8 најбизарни причини за РАЗВОД

Причини за развод можат да бидат ситници, како што се секојдневни навики што ве иритираат, но и големи проблеми, како што е знаењето дека вашиот партнер има дете за кое не сте знаеле.

Адвокатите за развод ги споделуваат најбизарните причини зошто паровите се развеле.

  1. „Маж се разведе од сопругата затоа што секое утро го прашувала какво кафе пие, и така натаму седум години“.
  2. „Пар се разведе откако жената го виде својот сопруг како му ги трие изметите на бебето по целото тело“.
  3. „Еден клиент ја напушти својата сопруга затоа што беше запросена од еден од тие турски принцови од измамите на Интернет. Таа падна на тоа, сакаше да му даде огромни пари, и да се пресели во Турција за да се омажи за него”
  4. „Една од моите колешки се разведе седум пати. Таа го остави својот сопруг еднаш затоа што бил згоден па не можела поради тоа а му верува. Се разведе од друг затоа што тој и донесе погрешен вид хот дог.“
  5. „Маж се разведе од сопругата затоа што таа постојано оставаше дамки од измет во тоалетот“.
  6. „Сестрата на мојот пријател е вегетаријанец. Еднаш нејзиниот сопруг ја излажал со вистинско месо наместо вегетаријанска замена за таа храна. Кога дозна, се разведе од него”.
  7. „Една пријателка го остави сопругот затоа што во неговиот мобилен телефон најде пораки со навреди за нејзините кучиња во разговор со пријатели“.
  8. „Мајка ми ми рече дека капката што ја прелеа чашата во бракот со татко ми беше кога дозна дека троши 100 долари неделно во Старбакс“.
  9. „Го остави кога дозна дека има дете за кое никогаш не и кажал“.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести