spot_img
22 C
Skopje
понеделник, мај 17, 2021
spot_img

Хамас истрела 3.100 ракети кон Израел (ВИДЕО)

Палестинските радикали од Појасот Газа испукаа околу 3.100 ракети од 10 мај кон Израел, а само 1.210 беа соборени, соопшти денеска Министерството за одбрана на Израел.

  • Хамас и Исламскиот џихад испукаа 3.100 ракети од Газа во изминатите седум дена. Ова е најголемото ракетирање со која се соочил Израел во историјата – се наведува во изјавата пренесена од ТАЅ Ѕ.

Министерството за одбрана на Израел додаде дека 450 проектили се срушиле во Газа, а 1.210 проектили биле пресретнати од системот за противвоздушна одбрана „Железна купола“.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести