spot_img
18 C
Skopje
понеделник, мај 17, 2021
spot_img

ДРАМА! СЕ ПРИЈАВИ НА НАТПРЕВАР ЗА НАЈДОБАР ЗАДНИК, ПА ЈА ЗАГУБИ РАБОТАТА (фото)

Рајан Лора Соза се пријави на натпреварот „Miss BumBum World“ минатата година и тврди дека поради тоа повеќе не нашла работа во болница.

Таа е модел и докторка, а беше една од фаворитите на минатогодишното натпреварување за најдобар задник во светот, но победата ја доби Сузи Кортез.

За да може да се натпреварува, таа мораше привремено да ја напушти работата како лекар, а семејството сè уште е против нејзиниот избор.

Рајан вели дека сега и е тешко да се врати во медицинската кариера.

Таа додава дека поради фактот дека е жена, но и убава, многумина имаат предрасуди за неа.

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести