spot_img
19 C
Skopje
недела, мај 16, 2021
spot_img

Станковиќ има понуда од Ц. Ѕвезда за нов договор вредна 600.000 евра по сезона!

Иако до крајот на договорот со Ц. Ѕвезда  има уште една година, стратегот на “црвено – белите“ Дејан Станковиќ, има понуда за продолжување на истиот. Имено во неа стои дека тој би бил тренер на Ц. Ѕвезда до 2024 година, а би добивал 600.000 евра по сезона. Да потсетиме дека Станковиќ досега беше платен со 480.000 евра годишно.

Очигледно е дека на раководството на некогашниот европски шампион му се брза со потпишување на новиот договор, посебно ако се знае дека Станковиќ минатата недела имаше разговори со првите луѓе на Сампдорија со цел да се врати во Италија, но сега како тренер на тимот од Џенова.

Сепак како што стојат засега работите, Дејан Станковиќ нема намера да мрдне од Ц. Ѕвезда.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,364FansLike
2,319SubscribersSubscribe
spot_img

Најнови Вести